Logikomiks

Základní cena: 699 Kč
Vaše cena s DPH: 629 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Tento neobvyklý grafický román pojednává o prvním období života filozofa Bertranda Russella a o jeho vášnivém hledání pravdy. Pronásledován tajemstvím své rodiny a neschopen ovládnout svou mladickou náruživost, propadá Russell posedlosti prometheovským úsilím: chce položit logické základy pro veškerou matematiku.
Během jeho strastiplné pouti za absolutní pravdou se Russellovy cesty kříží s cestami legendárních myslitelů, jako jsou Gottlob Frege, David Hilbert a Kurt Gödel, a jeho vášnivým studentem se stává velký Ludwig Wittgenstein. Ale cíl jeho původní pouti mu stále uniká. Russell se k němu však vytrvale upíná, v časech lásky i nenávisti, války i míru, dokonce i když hrozí pohltit jak jeho kariéru, tak jeho soukromý život, aby ho nakonec dovedl na samý práh šílenství.
V jádru je Logikomiks příběhem o konfliktu mezi ideální racionalitou a beznadějně nedokonalým předivem skutečnosti.
Komiks z pera matematika, spisovatele a filmového režiséra Apostolose Doxiadise a profesora infomatiky na univerzitě v Berkeley Christose Papadimitrioua se stal po svém anglickém vydání senzací. Po řadu týdnů byl na prvním místě komiksových bestsellerů listu New York Times a prosadil se i do první desítky nejprodávanějších knih vůbec v USA a Velké Británii. Dosud byl přeložen do více než 20 jazyků.

Dodatkové informace

Počet stran: 336
Formát: 173 × 237 mm
Vazba: brožovaná

Vydavatel: Dokořán
Scénář: Apostolos Doxiadis, Christos H. Papadimitriou
Kresba: Alecos Papadatos
Autor obálky: Alecos Papadatos
Překlad: Jaroslav Peregrin

Rok a měsíc vydání: únor 2012