Případy detektiva Očka

Základní cena: 129 Kč
Vaše cena s DPH: 116 Kč

Skladem

-10%

Popis

Nesmírně chytrý a charismatický - tak lze stručně popsat detektiva Očka, hlavního hrdinu komiksových detektivních příběhů autorské dvojice Jiřího Filípka a Jiřího Hrdličky. Krátké detektivní příběhy s otevřeným koncem jsou pro čtenáře pobavením i hádankou zároveň, vhodné jak pro malé čtenáře, tak i pro dospělé. Pokud máte rádi hádanky a detektivky, neváhejte…

Autorská dvojice Jiří Filípek a Jiří Hrdlička se věnovala krátkým komiksovým detektivkám, ve kterých měli čtenáři odhalit zápletku a vyřešit případ, již od roku 1993.

Nejprve připravili pro časopis Ahoj na sobotu několik příběhů s hlavním hrdinou, kterým byl anglický detektiv Bain. Seriál poté pokračoval v dětské příloze novin Práce, kde od ledna do prosince 1995 vyšlo pod názvem Komisař Bain celkem 46 minidetektivek. Následující rok se autoři rozhodli přenést hlavního hrdinu z Anglie do Čech, a tak se z komisaře Baina stal detektiv Sova. V letech 1996 až 1997 vyšlo v Práci celkem 101 epizod s tímto detektivem.

Případy detektiva Očka, ze kterých přinášíme výběr v této knize, začaly vycházet v dětském měsíčníku Ohníček od prosince 1996 a v časopise se udržely až do prosince 1999. Během té doby vyšlo celkem 43 půlstránkových nebo jednostránkových příběhů. Pro pořádek lze ještě dodat, že v roce 2000 Ohníček uvedl 2 epizody s detektivem Sovou, a tím se oba autoři s detektivkami prozatím rozloučili.

Dodatkové informace

Počet stran: 34
Formát: 210 × 297 mm
Vazba: sešit

Vydavatel: Olympia
Scénář: Jiří Hrdlička
Kresba: Jiří Filípek
Autor obálky: Jiří Filípek

Rok a měsíc vydání: červen 2018