Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987)

Základní cena: 350 Kč
Vaše cena s DPH: 315 Kč

Skladem

-10%

Popis

Píše se rok 1985 a vzorný školák Rijád se v každodenních poměrech zbídačelé Sýrie Háfize al-Asada cítí jako doma. A to i přesto, že se svými blonďatými loknami zůstane vždy trochu exotický. Ostře přitom začíná vnímat hranici, která dělí muslimskou společnost s jejími archaickými a stále formálněji dodržovanými duchovními tradicemi a Západ zažívající vrcholné období bezstarostného konzumu.

Nevyřčený konflikt mezi Rijádovým otcem a konzervativním arabským příbuzenstvem, okouzlení americkými akčními filmy, zážitek ze školy ve Francii, styky s prominenty Asadova režimu a vášnivá potřeba kreslit... Vnitřní rozpolcenost malého hrdiny i napětí uvnitř rodiny graduje, když je Rijád, tak trochu proti své vůli, podroben traumatickému obřadu tradiční obřízky.

Vychází třetí díl autobiografického komiksu známého francouzského kreslíře Riada Sattoufa. Ten je, podobně jako první dva díly, autorovým návratem do útlého dětství, které strávil se svým arabským otcem a francouzskou matkou na Blízkém východě.

Dodatkové informace

Počet stran: 152
Formát: 170 × 240 mm
Vazba: brožovaná s chlopněmi
Tisk: černobílý

Vydavatel: Baobab
Pravidelná série/cyklus: Jednou budeš Arab
Žánr: Historické
Scénář: Riad Sattouf
Kresba: Riad Sattouf
Překlad: Jan Machonin

Rok a měsíc vydání: říjen 2018  |  ISBN: 9788075150905  |  Vydání: první