Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Základní cena: 549 Kč
Vaše cena s DPH: 494 Kč

Skladem

-10%

Popis

MUŽ, KTERÝ STVOŘIL SPIDER-MANA, X-MENY, HULKA A ZÁSTUP DALŠÍCH SUPERHRDINŮ, ZDE PŘEDSTAVUJE SVŮJ ŽIVOT A DOBU V STRHUJÍCÍCH KOMIKSOVÝCH VZPOMÍNKÁCH.

Stan Lee je tím nejslavnějším jménem v dějinách komiksu. Je hnací tvůrčí silou stojící za vzestupem Marvelu, stvořil ty nejproslulejší hrdiny a nejneslavněji proslulé padouchy. Jeho příběhy, ve kterých se superhrdinové potýkají s osobními problémy a jejich protivníci mají do té doby neviděné psychologické motivace, vnesly do žánru, který byl do té doby vyhrazený jen plochým soubojům dobra a zla, větší hloubku a vtip. Stan Lee vložil do superčlověka člověka. A při tom stvořil novou mytologii dvacátého století.
V této unikátní komiksové knize Lee vzpomíná na svůj neobyčejný život, a činí tak se stejnou nezaměnitelnou energií a nezlomným duchem, s jakými se pouštěl do psaní komiksů. Parádně kreslené komiksové paměti zachycují ty nejzásadnější chvíle Leeho života. Od chudých počátků, až po jeho vzestup na pozici čelního marvelovského tvůrce a redaktora… i jeho nejplodnější období v šedesátých a sedmdesátých letech. Od spolupráce se skvělými tvůrci, jako byli Joe Simon a Jack Kirby, přes stvoření Spider-Mana se Stevem Ditkem, až po jeho oblíbená camea v marvelovských fi lmech. Kniha Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee barvitě popisuje každou část Leeho ohromujícího života.

Dodatkové informace

Počet stran: 196
Formát: 168 × 258 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Tisk: barevný

Vydavatel: Crew
Svět: Marvel
Žánry: Superhrdinské, Historické
Scénář: Peter David, Stan Lee
Kresba: Colleen Doranová
Barvy: Bill Farmer, Val Trullingerová, Juan Fernandez, Joseph Baker, Jose Villarubia
Překlad: Jiří Pavlovský
Lettering: Allan Harvey

Rok a měsíc vydání: listopad 2019  |  EAN: 9788074498114  |  Vydání: první