Hawking: Geniální fyzik v grafickém románu

Základní cena: 399 Kč
Vaše cena s DPH: 359 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Stephen Hawking byl geniální fyzik a kromě toho také velmi zábavný člověk, který měl rád společnost a byl velmi oblíbený – tato kombinace vlastností ho vlastně předurčovala k tomu, aby se stal globální celebritou.

V jedenadvaceti letech mu bylo diagnostikováno vzácné neurodegenerativní onemocnění, které omezilo jeho schopnost se pohybovat a mluvit, ale naštěstí nemělo vliv na jeho pronikavou mysl. Přestože mu lékaři předpovídali jen několik let života, Hawking ještě dlouhá desetiletí pokračoval ve výzkumech v oblasti kosmologie a teoretické fyziky.

Po vydání knihy Stručná historie času, v níž brilantně přiblížil složité fyzikální zákony vesmíru nejširší veřejnosti, se stal i popkulturní ikonou: objevil se například v televizních seriálech Star Trek: Nová generace, Simpsonovi nebo Teorie velkého třesku, vždy ale také vystupoval jako přední obhájce práv tělesně postižených.

Spisovatel Jim Otaviani a kreslíř Leland Myrick ve svém komiksu přibližují čtenářům nejen životní osudy velkého myslitele a veřejně známé osobnosti, ale především příběh člověka, který se za těmito identitami skrýval.

Dodatkové informace

Počet stran: 304
Formát: 155 × 222 mm
Vazba: vázaná
Tisk: černobílý

Vydavatel: Grada
Žánr: Historické
Scénář: Jim Ottaviani
Kresba: Leland Myrick
Barvy: Aaron Polk
Překlad: Michal Šmíd
Redakce: Petr Somogyi
Lettering: Jakub Náprstek

Rok a měsíc vydání: červen 2020  |  EAN: 9788027124862  |  Vydání: první