V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1

Základní cena: 449 Kč
Vaše cena s DPH: 404 Kč

Skladem

-10%
Série dokončena

Popis

25. ledna 1931: expediční tým dorazí do tábořiště v Antarktidě... kde najde tamní posádku mužů a tažných psů mrtvou. Těla jsou rozházena všude kolem, některá jsou zohavena, jiná podivným a chladnokrevným způsobem rozčtvrcena. Několik lidí je nezvěstných. Ještě děsivější pohled se však naskýtá na hvězdicovitou hromadu sněhu poblíž. Pod jejími pěti cípy se totiž nachází hrob – a to, co v něm leží, není člověk!
 
Román V horách šílenství je cestou do nitra Lovecraftova mýtu – do hlubokých jeskyní a ještě hlubších propastí času na nehostinném kontinentu, kde je uchována tajná historie naší planety. Od svého prvního vydání v dnes již kultovním časopise pulpové éry Astounding Stories ovlivnil tento příběh rozvoj hororu i science fiction po celém světě.
 
Japonský scenárista a kreslíř Gó Tanabe jej věrně a s velkou úctou k předloze adaptoval do podoby mangy, jejíž první polovinu najdete v této knize a jež svou kresbou a celkovým stylem připomíná spíše západní komiks, a může proto také dobře posloužit jako „vstupní brána“ pro ty, kteří se s japonským komiksem teprve seznamují.


Dodatkové informace

Počet stran: 296
Formát: 165 × 235 mm
Vazba: pevná
Tisk: černobílý

Vydavatel: Crew
Svět: V horách šílenství H. P. Lovecrafta
Pravidelná série: V horách šílenství H. P. Lovecrafta
Žánr: Horor, zombie, thriller
Scénář: H.P. Lovecraft, Gó Tanabe
Kresba: Gó Tanabe
Překlad: Vít Ulman
Redakce: Marek Mikeš
Lettering: Andrea Nekvapilová

Rok a měsíc vydání: červen 2023  |  EAN: 9788076793668  |  Vydání: první