SE7DM (brož.)

Základní cena: 389 Kč
Vaše cena s DPH: 350 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Můj život byl Knihou toužení. Nyní se tato kniha uzavírá. Jmenuji se John Doe.
A tohle je něco jako zpověď.

Obžerství, lakota, lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Sedm smrtelných hříchů, které se v roce 1995 rozhodl ve filmu Sedm potrestat člověk známý jako John Doe. (Jméno John Doe se v anglicky mluvících zemích používá jako označení pro neznámého). Film byl prvním velkým úspěchem režiséra Davida Finchera a dodnes je citován a napodobován.
Jedenáct let po premiéře filmu vznikl neobvyklý projekt inspirovaný filmem Sedm. Sedm tvůrčích týmů vytvořilo sedm příběhů na motivy jednotlivých hříchů. Projekt SE7DM koordinovali výtvarník David Seidman a scenárista Mike Kalvoda, kteří do každého příběhu vytvořili několik stránek z deníků Johna Doea. Tím vznikla mozaika příběhů dokreslujících svět filmu Sedm, která dokáže čtenáře skutečně dostat do hlavy sériového vraha Johna Doea. Může tak sledovat jeho život, vzpomínky a činy.
Kniha SE7DM není comicsovým zpracováním známého filmu, ale rozvedením jeho motivů.
V sedmi částech nazvaných podle jednotlivých hříchů se střídají různé výtvarné styly, vybrané vždy s ohledem na charakter konkrétního příběhu. Předmluvu ke knize napsal Ahmet Zappa, syn Franka Zappy.
SE7DM vychází v Česku poprvé mimo anglicky mluvící země a to z důvodu velmi obtížné lokalizace. Součástí comicsu totiž jsou i stránky z deníku Johna Doea, vytvořené jako spontánní koláže textů, symbolů a fotografií.
Kniha vychází v brožované vazbě za 389,- Kč a pevné vazbě s přebalem za 777,- Kč.
Pevná vazba má sedm různých přebalů s motivy jednotlivých hříchů. Bude limitována na sedmdesát sedm kusů od každé varianty přebalu.

Dodatkové informace

Počet stran: 216
Vazba: brožovaná s přebalem

Vydavatel: Comics Centrum
Scénář: Mike Kalvoda
Kresba: David Seidman

Rok a měsíc vydání: leden 2009