Muži, kteří nenávidí ženy 1

Základní cena: 349 Kč
Vaše cena s DPH: 314 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Světový fenomén nyní v komiksové podobě.

Mikael Blomkvist je známý ekonomický novinář, který se zrovna nachází v nelehké situaci, prohrál soudní spor s finančním magnátem Hansem-Erikem Wennerströmem, jehož špinavé praktiky se pokusil odhalit. Soud mu nařídil zaplatit tučné odškodné a jeho novinářská pověst je v troskách. Nejradši by zalezl pod zem. V tu chvíli ho však kontaktuje bohatý průmyslník Henrik Vanger a učiní mu zvláštní nabídku. Pomůže mu porazit Wennerströma, pokud Blomkvist vyřeší zmizení jeho neteře Harriet, k němuž došlo před čtyřiceti lety.

Mikael se ihned pustí do pátrání a na pomoc si přizve nepřekonatelnou mladou hackerku Lisbeth Salanderovou. Společně tvoří zvláštní pár, ale skvělý tým a brzy začnou odhalovat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.

Trilogie Milénium švédského autora Stiega Larssona se stala celosvětovým fenoménem, nyní vychází první díl série v komiksové podobě. Text adaptovala známá autorka kriminálních románů Denise Mina, grafické podoby se ujali Leonardo Manco, který se podílel například na sérii Hellblazer, a Andrea Mutti, spolupracující s nakladatelstvími jako DC Comics, Marvel nebo IDW. Komiksové zpracování trilogie je rozděleno do šesti dílů, Muži, kteří nenávidí ženy I (v anglofonních zemích vyšlo pod názvem Dívka s dračím tetováním, The Girl with the Dragon Tattoo) jsou prvním z nich.

---

Scény s Lisbeth jsou úchvatné. Její postava je tajemná, hluboká a podmanivá. Můžete strávit hodiny zkoumáním Lisbetiných dialogů a řeči těla a pořád nacházet nové vrstvy. - Jason Serafino, Complex

Ze všech popkulturních výtvorů posledních let, od Harryho Pottera po Lady Gaga, žádný není tak temný, zraněný a těžko postižitelný jako Lisbeth Salanderová, hrdinka trilogie Milénium od Stiega Larssona… je to superhrdinka pro dospělé. - Vogue

Úžasně napínavé... inteligentní, geniálně vystavěný, naprosto strhující thriller. - The Washington Post

Dodatkové informace

Počet stran: 152
Formát: 172 × 258 mm
Vazba: brožovaná

Vydavatel: Host
Pravidelná série: Milénium (Larsson)
Scénář: Stieg Larsson, Denise Mina
Kresba: Andrea Mutti, Leonardo Manco
Autor obálky: Lee Bermejo
Překlad: Luděk Janda

Rok a měsíc vydání: únor 2013