Muž bez vlastností

Základní cena: 369 Kč
Vaše cena s DPH: 332 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Některé knihy by měl člověk prostě přečíst. Ví to, a přece ho odrazují. Už jen jejich tloušťka ho zbavuje odvahy. Muž bez vlastností Roberta Musila je takový románový kolos. Kdo si ale na tuhle knihu přece jen jednou troufne, brzy s překvapením zjistí, jak obohacujícím je zážitkem a co všechno dokáže objasnit.
A když je takový „smělý“ čtenář náhodou ještě i tak nadaným tvůrcem komiksů jako vídeňský umělec Nicolas Mahler, jehož zjednodušené linie a lakonický humor z něho činí „mezinárodní hvězdu kreslířské scény“ (arte), vznikne ze setkání Musilova románu století cosi jedinečného: kongeniální adaptace, stejně hluboká jako odvážná.

Nicolas Mahler (1969) žije a pracuje jako kreslíř komiksů a ilustrátor ve Vídni. Jeho komiksy a kreslené vtipy vycházejí v novinách a časopisech jako Die Zeit, NZZ am Sonntag, Frankfurter Allgemeine Zeitung a Titanic. Za své obsáhlé dílo byl už několikrát oceněn; v roce 2010 obdržel cenu Maxe a Moritze jako „nejlepší kreslíř komiksů v německé jazykové oblasti“. Naposledy vyšly: Gedichte (Básně, Insel-Bücherei), Alice in Sussex (Alenka v Sussexu, volně podle Lewise Carolla a H. C. Artmanna), Thomas Bernhard: Alte Meister (Staří mistři, kreslil Nicolas Mahler, česky ARCHA, Zlín 2013).

Musilovo kolosální dílo – od mistra minimalismu


„Zjednodušená a navýsost osobitá interpretace bez respektu… Nicolasi Mahlerovi se podařilo přepsat originálním způsobem román století, o němž se právem soudilo, že jej nelze adaptovat. V žádném případě nemá v úmyslu nahrazovat předlohu, umožňuje ale čtenářům, aby si jej pro sebe nově objevili.“ - Neue Zürcher Zeitung

„Prohlédnout! Přečíst! Zasmát se!“ - annabelle

Dodatkové informace

Počet stran: 160
Formát: 172 × 240 mm
Vazba: brožovaná

Vydavatel: Archa
Scénář: Robert Musil, Nicolas Mahler
Kresba: Nicolas Mahler
Autor obálky: Nicolas Mahler
Překlad: Radovan Charvát

Rok a měsíc vydání: únor 2014