Přísežný meč

Základní cena: 389 Kč
Vaše cena s DPH: 350 Kč

Skladem

-10%

Popis

Příběh komiksu Přísežný meč se odehrává stovku let před událostmi popsanými ve fantasy sáze George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Popisuje osudy rytíře sera Duncana Vysokého a jeho panoše Egga, které jsme poznali už v prvním dílu, Potulný rytíř, a kteří v Sedmi královstvích dál usilují o čest, slávu a spravedlnost.
V tomto příběhu jsou už nějakou dobu na cestě, na níž původně Dunk doufal najít půvabnou loutkářku Tanselle. Místo toho však skončil v službách stárnoucího, zchudlého, ale velmi hrdého rytíře, sera Eustáce, a ta služba slibuje, jak jinak, jen samé maléry. Spor místní šlechty, zhoršený strašným suchem, se může jevit jako pouhá malichernost, ale za vším se skrývají strašlivá tajemství minulosti, především pak události z dob Černožárovy vzpoury a bitvy na Červené trávě.
Jak to u G. R. R. Martina bývá, s hrdiny a padouchy to není tak jednoduché a černobílé a správně se rozhodnout je pekelně těžké. Přesto na sera Duncana čeká jedna jediná cesta, která jej dovede k jeho osudu, snad slavnému, snad tragickému. Vydejte se na ni s ním i s jeho panošem Eggem, který není tím, kým se zdál být!

Co na Přísežný meč říkají čtenáři?

Fantasy-středověký příběh a svět jsou perfektně vykonstruovány a napsány, tady si není na co stěžovat. Naopak si to hrozně užívám... /George Walker Bush/

Přísežný meč nakonec není tím, co očekáváte od "Hry o trůny". Na jednu stranu je to dobře, na druhou stranu se jedná o prvek, který může některým fanouškům vadit. Tohle je rytířský příběh, který se drží postavy, která je sama o sobě zajímavá, má neméně zajímavého parťáka, no a prožívají příběhy, které jsou takové romanticky vznešené. /kaylin/

Uvedené komentáře byly přejaty ze serveru www.comicsdb.cz

Dodatkové informace

Počet stran: 176
Formát: 168 × 256 mm
Vazba: vázaná s přebalem

Vydavatel: CREW
Pravidelná série/cyklus: Hra o trůny
Scénář: Ben Avery , G. R. R. Martin
Kresba: Mike S. Miller
Autor obálky: Mike S. Miller
Překlad: Richard Podaný

Rok a měsíc vydání: říjen 2015