Temnými cestami (váz.) (Mistrovská díla evropského komiksu)

Základní cena: 849 Kč
Vaše cena s DPH: 764 Kč

Skladem

-10%

Popis

Grzegorz Rosinski je známý především jako tvůrce Thorgala – ale kromě této série má na svědomí i několik „vážnějších“ komiksů, ve kterých mohl naplno popustit uzdu svému talentu. V dalším svazku z řady Mistrovská díla evropského komiksu najdete Pomstu hraběte Skarbeka, která vychází z romantických příběhů ve stylu hraběte Monte Christa, ozvláštněných světem pirátů a malířů... a pak komiks, nazvaný prostě Western. V obojím Rosinski tvoří svou dokonalou malbou ikonicky romantické světy, aby pak provedl jejich nelítostnou destrukci. I díky tomu jsou tyto díla nejen to nejlepší z Rosinského tvorby, ale i to nejlepší z evropského komiksu.

V knize Temnými cestami najdete hned dvě z nejslavnějších děl výtvarníka polského původu, Grzegorze Rosinského. Obě vás vezmou na krásnou a krutou výpravu do dávné minulosti.

POMSTA HRABĚTE SKARBEKA
Paříž roku 1843. Do města se po dlouhé době vrací legendární malíř... A od prvního okamžiku se pouští do složitých intrik, kterými chce nejen otřást uměleckým světem, ale především se pomstít těm, kteří mu před léty ublížili. Jenže je to skutečně jeho jediný cíl? A proč lidé kolem něj tak rychle umírají?

WESTERN
Divoký západ roku 1858. Rodinu Nata Chisuma vyvraždili indiáni a sám mladík přišel o ruku. To mu ale nezabránilo, aby se stal skvělým pistolníkem a zamiloval se do dcery rančera, Cathy. Jenže Cathy netuší, co má Nate všechno na svědomí. A minulost se nedá jen tak odstřelit.

Romantické světy pod skalpelem legendy evropského komiksu! Vydejte se temnými cestami Grzegorze Rosinského!

Co na nový MDEK říkají čtenáři?

Skarbek hranici s umeleckym dilem. Nektere panely jsou hodne zvetseni a zaramovani. Kresba je nadherne barevna a hlavne scenerie jsou uchvatne. Western je kresebne jednodussi, ale zase je prokladan dvoustrankovymi olejomalbami, ktere jsou proste dechberouci. Rosinski je skutecny mistr a jeho prace patri k tomu nejlepsimu co je u nas v prekladovych komiksech k videni. Skvely ctenarsky zazitek a jeden z nejlepsich MDEKu vubec. /cyboy/

Arcidílo, které bez problémů bourá žebříčky a krotí zažitá klišé. Spolu s Blacksadem a Metabarony určitě zlatá esenciální trojka. A Metabaroni jsou v té trojce až třetí. Už jsem toho viděl v komiksu hodně, ale na tohle jsem teda fakt čuměl. /louza/

Takhle krásně malovaný obsah jsem jinde zřejmě dosud neviděl. /Kazumaki/

Čekal jsem, že to bude skvělé ale takovou mrdu jsem nečekal. /Alexi/

Uvedené komentáře byly přejaty ze serveru www.comicsdb.cz a www.crew.cz

Dodatkové informace

Počet stran: 224
Formát: 190 × 260 mm
Vazba: vázaná s přebalem

Vydavatel: Crew
Svět: Mistrovská díla evropského komiksu
Pravidelná série: Mistrovská díla evropského komiksu
Žánry: Akční a dobrodružné, Westernové
Scénář: Jean Van Hamme, Yves Sente
Kresba: Grzegorz Rosiński
Autor obálky: Grzegorz Rosiński
Překlad: Richard Podaný

Rok a měsíc vydání: květen 2016