Milada Horáková

Základní cena: 398 Kč
Vaše cena s DPH: 358 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Milada Horáková je nejznámější obětí politických monstrprocesů v Československu. 27. června 1950 byla popravena v Praze na Pankráci. Co o ní víme víc? Právnička, sociální pracovnice, poslankyně, aktivní účastnice prvního, druhého i třetího odboje, bojovnice za práva žen… Je toho hodně, ale stále to málo vypovídá o její skutečné osobnosti.
Stostránková komiksová kniha spisovatele Zdeňka Ležáka a výtvarnice Štěpánky Jislové čtenáře seznámí se životem Milady Horákové mnohem podrobněji. Provede je dětstvím a mladými léty Horákové, její prací právničky na sociálním odboru, její odbojovou činností za druhé světové války, vězněním nacisty i vstupem do velké politiky po druhé světové válce. Nedílnou součástí je i soukromý život této političky.
Kniha dále sleduje zapojení Horákové do protikomunistického odboje po únorovém převratu, její zatčení v září 1949, série výslechů, vytvoření procesu a celý jeho průběh až po rozsudek a popravu. Kromě příběhu hlavní hrdinky sleduje také osudy vedlejších postav, čímž dokresluje charakter doby. Autenticky a velmi věrně vykresluje příběh jedné z největších osobností novodobých českých dějin.

Dodatkové informace

Počet stran: 128
Formát: 225 × 295 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Tisk: barevný

Vydavatel: Argo
Žánr: Historické
Scénář: Zdeněk Ležák
Kresba: Štěpánka Jislová
Redakce: Richard Klíčník

Rok a měsíc vydání: červen 2020  |  ISBN: 9788025732205  |  Vydání: první