Castaka / Metabaronovy zbraně (váz.) (Mistrovská díla evropského komiksu)

Základní cena: 889 Kč
Vaše cena s DPH: 800 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Kde se vlastně vzala kasta metabaronů a jak se dostali na planetu Marmola? Kde mají původ jejich nemilosrdné válečnické zvyky? Jak se poslední z metabaronů, bezejmenný, stal absolutním válečníkem a kde si opatřil svoje všemocné zbraně? Jodorowského sága ve své komplexnosti a košatosti vyvolává spousty podobných otázek. A mnoho z nich vám zodpoví společné vydání dalších dvou komiksů patřících do „Jodoverza“.

Castaka
je příběh o tom, jak žili předkové metabaronů na své domovské planetě Ahúru, jaké boje a oběti tam podstoupili a jak se v bolestech zrodil jejich bojový kodex bušitaka. Příběh Dayala, prapředka klanu, a jeho rodiny, kreslil na Jodorowského scénář vynikající španělský výtvarník Das Pastoras, který se českému čtenáři představuje poprvé.
 
Metabaronovy zbraně
odhalují pohnutky a osudy na druhém konci ságy, u posledního, bezejmenného metabarona. A pohnuté byly i osudy samotného komiksu: skvělý kanadský kreslíř Travis Charest stihl při své maniakální a pomalé metodě nakreslit jen jeho část a práci musel dokončit Zoran Janjetov, jehož působivou kresbu známe i z děl Technokněží a Před incalem. Vznikl tak nezvyklý útvar, který podivuhodně doplňuje pestrou mozaiku Jodoverza.

Dodatkové informace

Počet stran: 200
Formát: 190 × 260 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Tisk: barevný

Vydavatel: Crew
Svět: Svět Incalu
Pravidelná série: Mistrovská díla evropského komiksu
Žánr: Fantasy a sci-fi
Scénář: Alejandro Jodorowsky
Kresba: Travis Charest, Das Pastoras, Zoran Janjetov
Barvy: Das Pastoras
Překlad: Richard Podaný
Redakce: Jolana Tichá
Lettering: A. Sarah Tejnická

Rok a měsíc vydání: červen 2022  |  EAN: 9788076791954  |  Vydání: první