Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození

Základní cena: 498 Kč
Vaše cena s DPH: 448 Kč

Skladem

-10%

Popis

Jedenáct vzpomínek na konec války v západních Čechách, jak je zachytili studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity.

O konci války v západních Čechách vyšlo za posledních třicet let mnoho knih, které toto téma nahlédly v nejrůznějších souvislostech. My jsme ze svědectví pamětníků zaznamenaných v databázi Paměť národa vybrali rozmanité střípky, které skládají křehkou mozaiku, jež nemá být kronikou plnou faktů.

Položili jsme vedle sebe vzpomínky z Plzně i z venkova. Čechů i amerických a belgických vojáků. A nezůstalo jen u vzpomínek na poslední dny války. Naopak: koncem války to vlastně jen začíná. Kinematograf paměti se točí dál a přidává střípky z let padesátých, šedesátých i osmdesátých.

To vše jsme pak vložili do rukou mladé generace a nakreslení komiksů svěřili studentům Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. A tak si přes časovou propast tří čtvrtin století podali ruce dnešní a tehdejší mladí lidé. Propojili jsme včerejšek se zítřkem.

Dodatkové informace

Počet stran: 152
Formát: 215 × 305 mm
Vazba: vázaná
Tisk: barevný

Vydavatel: Argo
Žánr: Historické
Scénář: Kristýna Plíhalová
Kresba: Tomáš Pánek, Kateřina Karolik, Lenka Košutová, Kateřina Buriánková, Miroslav Chaloupka, Lucie Dynterová, Petr Eret, Ondřej Malina, Lachasso Nguyen, Katarína Rybárová, Karolína Vilímovská, Philip Ward
Autor obálky: Lachasso Nguyen
Redakce: Petr Šabach, Markéta Čekanová, Marie Kohoutová, Kristýna Plíhalová, Jitka Šmídová, Markéta Bernatt-Reszczyńská
Lettering: Petr Šabach

Rok a měsíc vydání: březen 2024  |  EAN: 9788025743737  |  Vydání: první