Základní cena: 299 Kč
Vaše cena s DPH: 269 Kč

Skladem

-10%

Popis

Komiks z řady Velké námořní bitvy vás zavede do oblasti jižního Španělska, kde se rýsovalo střetnutí mezi francouzsko-španělskou a britskou flotilou.

Viceadmirál Villeneuve se ocitl před náročným úkolem odlákat Královské námořnictvo od britských břehů, aby Napoleonova Velká armáda mohla bezpečně překročit Lamanšský průliv. Nicméně jeho strategie skončila neúspěchem a místo toho se Villeneuve musel připravit na největší námořní střetnutí své kariéry. Bitva u Trafalgaru se stala největším triumfem Královského námořnictva v historii a definitivně ukončila všechny Napoleonovy ambice na moři.

Příběh se zaměřuje zejména na každodenní život francouzských námořníků na palubě starých korábů.

Doplnění komiksu tvoří příloha, která popisuje události vedoucí k této zásadní bitvě. Seznámíte se s životními příběhy velitelů obou flotil, s jejich vyzbrojením a taktikou během napoleonských válek a odhalíte okolnosti, které vedly k smrti Horatia Nelsona, hrdiny i oběti této bitvy.

V historii byla námořní síla vždy zásadním faktorem pro každou světovou velmoc. Symbolizovala technologickou pokročilost a vojenskou dominanci, přičemž její význam byl kritický především v éře před rozvojem letecké války. Bitvy jako Trafalgar, Jutsko nebo Lepanto jsou považovány za legendární. Jean-Yves Delitte se na tuto oblast specializuje a připravuje pro vás novou řadu komiksů, která vás přenese přímo do srdce velkých námořních bitev od starověku po druhou světovou válku. Autor čerpal z ikonografických zdrojů Národního námořního muzea a z výsledků výzkumu, což dokazují didaktické přílohy doprovázející každý díl.
 

Dodatkové informace

Počet stran: 56
Formát: 215 × 300 mm
Vazba: vázaná
Tisk: barevný

Vydavatel: Lingea
Pravidelná série: Velké nábořní bitvy
Žánry: Akční a dobrodružné, Historické
Scénář: Jean-Yves Delitte
Kresba: Denis Béchu
Autor obálky: Denis Béchu
Překlad: Jitka Musilová
Redakce: Lenka Keňová, Eliška Škorpíková, Martin Hronek

Rok a měsíc vydání: červen 2024  |  EAN: 9788075089465  |  Vydání: první