Perseus a Gorgona Medúza

Základní cena: 299 Kč
Vaše cena s DPH: 269 Kč

Skladem

-10%

Popis

Odhalte napínavý svět starořecké mytologie s komiksem Perseus a Gorgona Medúza. Vydejte se na cestu plnou nebezpečí a dobrodružství s odvážným hrdinou Perseem, jehož osud byl předurčen věštbou. Příběh začíná v okamžiku, kdy král Akrisios uvězní svou půvabnou dceru Danae do bronzové kobky, aby zabránil narození vnuka, jenž pro něj má být zhoubou. Diově pozornosti však krásná dívka neunikla… Danae a její syn Perseus, potomek nejvyššího z olympských bohů, museli uniknout před Akrisiovým hněvem. Odhalte, jak se Perseus popere s nelehkým úkolem získat hlavu strašlivé Medúzy, aby ochránil své blízké a naplnil svůj tak osud.
Komiks otevírá bránu do fascinujícího světa, kde bohové a hrdinové proplouvají mořem filozofických otázek. Ponořte se do epických soubojů a nadčasové moudrosti, která udržuje řecké mýty živé a aktuální.
Úžasné epické příběhy, všemocní bohové, fantastické bytosti, chrabří hrdinové… Řecká mytologie je nevyčerpatelným zdrojem příběhů o neuvěřitelných dobrodružstvích. Vynikají neobyčejnou moudrostí, a i přes své stáří přinášejí dnešnímu člověku mnohá cenná ponaučení. Není divu, že se starořecká mytologie vyučuje po celém světě. Nyní máte unikátní příležitost seznámit se s ní prostřednictvím komiksu, který vychází ze starověkých spisů. Doprovodný text vysvětluje filozofické základy a významy jednotlivých mýtů.

Dodatkové informace

Počet stran: 56
Formát: 215 × 300 mm
Vazba: vázaná
Tisk: barevný

Vydavatel: Lingea
Žánry: Akční a dobrodružné, Fantasy a sci-fi, Historické
Scénář: Luc Ferry, Clotilde Bruneau
Kresba: Didier Poli, Giovanni Lorusso
Autor obálky: Fred Vignaux
Barvy: Stambecco
Překlad: Klára Šabaková
Redakce: Martin Hromek, Lenka Keňová, Veronika Davidová

Rok a měsíc vydání: červen 2024  |  EAN: 9788075089908  |  Vydání: první