Komiksová historie moderního světa 2 - Od pádu Bastily po současnost

Základní cena: 490 Kč
Vaše cena s DPH: 441 Kč

Není skladem

-10%

Popis

Před více než třiceti lety si dal vynikající kreslíř a historik Larry Gonick nesmírně obtížný úkol – vytvořit chytré, přesné a zábavné ilustrované dějiny našeho světa. V této páté a poslední knize Gonick konečně přivádí svou oblíbenou a kritiky chválenou kreslenou sérii do současnosti.
Druhá část Komiksové historie moderního světa začíná v éře osvícenství, provází nás dvěma a půl stoletími revolucí, společenských a ekonomických inovací, nacionalismu, kolonialismu, vědeckého pokroku a zrušení otroctví, a končí na začátku jedenadvacátého století válkami v Iráku a Afghánistánu. Komiksová historie nabízí čtenáři v podstatě pokročilý kurz dějin moderního světa, který věnuje srovnatelnou pozornost všem částem zeměkoule. Gonickovo vtipné a poutavé líčení oživuje minulost a staví staré události do úplně nového světla. Ať už se vám Gonickovy komiksové dějiny dostávají do ruky poprvé, nebo sledujete kreslený vývoj naší Země od počátků, tenhle závěr příběhu naší civilizace si nemůžete nechat ujít!
Komiksová historie světa III. získala v roce 2003 komiksového oscara, Harvey Award, za nejlepší původní publikaci.
Český překlad Komiksové historie moderního světa byl v roce 2009 oceněn Zlatou stuhou za překlad literatury faktu pro děti a mládež.

Dodatkové informace

Počet stran: 256
Formát: 200 × 247 mm
Vazba: vázaná

Vydavatel: BB/art
Pravidelná série: Komiksová historie světa
Scénář: Larry Gonick
Kresba: Larry Gonick
Autor obálky: Larry Gonick

Rok a měsíc vydání: leden 2010  |  EAN: 9788073818074