Criminal 1: Každý je zločinec

Základní cena: 990 Kč
Vaše cena s DPH: 891 Kč

Skladem

-10%

Popis

Každý zločinec má svůj příběh.

Leo Patterson je obezřetný profesionál s širokým odborným rejstříkem: kapesní krádeže, bankovní loupeže, přepadávání obrněných vozů. Jenže je možná dokonce až příliš obezřetný. Říkají o něm, že nikdy nevezme do ruky pistoli. Říkají o něm, že je zbabělec. Ale teprve v případě ukázkově zpackaného loupežného přepadení, do něhož se zaplete spolu se zkorumpovanými policisty, se ukáže, že Leo nemá strach z vězení nebo ze smrti – ale z něčeho temnějšího, brutálnějšího... a daleko, daleko horšího.
Tracy Lawless si odsloužil v armádě svoje a teď se vrací domů. Ale do rodného města ho netáhnou nostalgické vzpomínky, ale pomsta. Někdo zabil jeho bratra. Někdo z vlastního gangu. A Tracy Lawless – tvrdý, brutální chlap s obličejem zohyzděným popáleninami – se vrací, aby se do bratrova bývalého gangu infiltroval a vraha vypátral. A zabil. Jenže nic není takové, jak se zdá.
A nejsou to jen Leo a Tracy. I ostatní, kteří jsou zpočátku pouze vedlejšími postavami v jejich příbězích, mají svou historii, své osudy. Barman v putyce, kam Leo a Tracy chodí, dívka, kterou kdysi miloval, Tracyho násilnický otec... každý, opravdu každý má svůj příběh.

Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové kapitoly s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých předurčeních jako mouchy v sudu plesnivého medu, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí – a voleb, které jsou jedna horší než druhá.

Obsahuje sešity sérií Criminal (Vol. 1) #1-10 (říjen 2006 - říjen 2007) a Criminal (Vol. 2) #1-3 (únor 2008 - duben 2008)
Tato luxusní edice komiksu Criminal obsahuje první tři příběhy, Zbabělec, Lawless a Mrtví a umírající, spolu s mnoha bonusy, včetně esejí, ilustrací a článků popisujících okolnosti vzniku.
Oproti prvnímu má toto vydání nový přebal, novou obálku pod přebal (emboss) a drobné grafické úpravy uvnitř, co se týká doprovodné grafiky (nové upravené logo CRIMINAL, které ladí s pozdějšími díly)

Dodatkové informace

Počet stran: 432
Formát: 168 × 258 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Tisk: barevný

Vydavatel: BB/art
Svět: Image
Pravidelná série: Criminal
Žánry: Akční a dobrodružné, Detektivní
Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Sean Phillips
Autor obálky: Sean Phillips
Překlad: Štěpán Kopřiva
Redakce: Jiří Pavlovský, Mirka Jarotková
Lettering: Petr Suchý

Rok a měsíc vydání: listopad 2021  |  EAN: 9788075955081  |  Vydání: druhé